HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Co se rozumí pod tímto pojmem

Neodmyslitelným doplňkem k pojištění odpovědnost za škodu způsobenou provozem vozidla (povinné ručení) je havarijní pojištění. Na rozdíl od povinného ručení je dobrovolné. Každý vlastník vozidla se může sám rozhodnout, kdy je pro něj toto pojištění výhodné a kdy ne.

Jak bylo výše zmíněno je nezbytným doplňkem k povinnému ručení. Zatímco povinné ručení kryje škody kryje škody způsobené motorovým vozidlem při dopravní nehodě třetím osobám (tedy všem kromě Vás), havarijní pojištění kryje Vaše škody – škody způsobené Vám na vašem majetku. Nejčastěji to bývají živelní škody (krupobití, pády stromů, požár, výbuch), ale také krádež vozidla, střet se zvířetem, vandalismus, náraz (vozidlo uklouzne po ledu a narazí do stromu), ostatní škody (někdo Vás nabourá před supermarketem a ujede).

r

Havarijní pojištění se vyplatí především v případě nového vozidla. Čím je vozidlo starší, tím méně ekonomické toto pojištění je. Je třeba si spočítat, kolik Vás havarijní pojištění bude stát vzhledem k aktuální ceně Vašeho vozidla a zda neplatíte více za pojištění, než kolik je reálná cena vozidla. Mnohé pojišťovny vozidla starší 10 let na havárie ani nepojišťují, protože se to zkrátka nevyplatí.

Zprávy

Zraněnou řidičku odvezl vrtulník

Podle policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové osobní automobil Volkswagen Golf z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. „Řidička (1960) utrpěla zranění, se kterým byla letecky přepravena do nemocnice. Zraněný byl i její spolujezdec (1980), kterého záchranka rovněž převezla do nemocnice,“ uvedla Štěpánka Schwarzová.

Vandal stříká na auta žíravinu, už měsíce ho marně hledá policie

Už několik měsíců řádí v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku neznámý vandal, který na zaparkovaná auta stříká žíravinu. Celkem už poničil přes třicet vozů, policie je na něj zatím krátká.

Kroupy velikosti golfových míčků

Bouřka se silným krupobitím, která se ve čtvrtek odpoledne přehnala přes Košice, způsobila škody na více než tisíci automobilů a na několika desítkách domů.

Žhář zapaluje auta na sídlišti v Praze, poškodil už osm vozů

Žhář řádí na pražském Chodově. V noci na pondělí tam shořela nebo byla plameny poškozena čtyři auta. Policie požáry vyšetřuje jako úmyslné zapálení a pátrá po pachateli. Novinky získaly video požáru, jak vypadal ještě před příjezdem hasičů. Na stejném sídlišti hořelo asi před čtrnácti dny, kdy byla poškozena čtyři auta.

0