ŽIVOTNÍ A ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ

CO JE ŽIVOTNÍ A ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ

Životní a úrazové pojištění patří rozhodně k těm nejkomplikovanějším pojištěním na trhu vůbec a je potřeba mu věnovat náležitou pozornost. Pokud se rozhodnete (a správně), že je na čase si takového pojištění uzavřít, počítejte s tím, že Váš pojišťovací zprostředkovatel se najednou stane Vaším nejlepším přítelem, důvěrníkem, finančním poradcem, doktorem, detektivem, správcem majetku, psychologem, věštcem, a ještě mnohem více. Musí o Vás vědět věci, které nikdo jiný ani netuší. To vše, aby Vám mohl správně nastavit pojištění a pokrýt tak všechna rizika.

Životní a úrazové pojištění není jen komplikované, ale v určitých situacích i drahé pojištění. Důležitou roli v ceně hraje totiž Váš věk a zdravotní stav. Čím jste starší, tím větší máte zdravotní komplikace. Z toho vyplývá, že čím jste starší, tím je pojištění dražší. Paradoxně mladí a vitální lidé nepociťují potřebu utrácet peníze za něco, jako je pojištění, protože to považují za bezpředmětné (v době, kdy je pojištění života a úrazu bude stát 100 kč/měsíčně), nepřemýšlejí do budoucna. Ve chvíli, kdy pojištění začnete potřebovat je většinou už pozdě a ze 100 Kč/ měsíčně se stává 2000 Kč/měsíčně.

Například v některých vyspělých zemích světa je standardem, že životní a úrazové pojištění uzavírají rodiče svým dětem už od narození, platí jim ho do 18 let věku a potom jim ho přenechávají k placení. V naší zemi jsou to zatím pouze výjimky.

JAKÉ DRUHY POJIŠTĚNÍ VÁM NABÍZÍME

ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ

VÁŽNÁ ONEMOCNĚNÍ A INVALIDITA

0