NÁRAZ DOPRAVNÍHO PROSTŘEDKU, JEHO ČÁSTI NEBO NÁKLADU

Co se rozumí pod tímto pojmem

Nárazem dopravního prostředku se myslí srážka jakéhokoli motorového i nemotorového vozidla nebo jeho nákladu s pevně stojící překážkou.

r

Hradit škodu bude pojišťovna pouze v případě, že dopravní prostředek nebyl v době nárazu řízen nebo provozován pojištěným nebo pojistníkem.

  • V případě společenství vlastníků, pokud bude dopravní prostředek řídit vlastník (člen společenství) a narazí do bytového domu, pojišťovna nebude hradit škodu na bytovém domě (vlastník je v tomto případě ,,pojištěný“).
  • V případě bytového družstva, pokud bude dopravní prostředek řídit člen družstva a narazí do bytového domu, pojišťovna bude hradit škodu na bytovém domě (člen družstva není ani pojistník ani pojištěný).

Statistika

2 878

Celkový počet škod způsobených nárazem dopravního prostředku v roce 2017. Tyto pojistné události stály celkem 
114 352 000 Kč.

3 069

Celkový počet škod způsobených nárazem dopravního prostředku v roce 2017. Tyto pojistné události stály celkem
87 824 000 Kč.

3 091

Celkový počet škod způsobených nárazem dopravního prostředku v roce 2018. Tyto pojistné události stály celkem
76 403 000 Kč.

2 806

Celkový počet škod způsobených nárazem dopravního prostředku v roce 2019. Tyto pojistné události stály celkem
75 780 000 Kč.

V průměru stojí škoda způsobená nárazem dopravního prostředku, jeho části nebo nákladu  38 018 Kč.

Zdroj: Česká asociace pojišťoven (www.cap.cz)

Zprávy

Kamion narazil do domu

Kamion skončil ve zdi rodinného domu v Čížkově na Pelhřimovsku. Čtvrteční odpolední nehoda nákladního auta mohla skončit tragicky, řidič při nehodě zranil sebe i majitelku domu.

Do domu narazil autobus

Krátce před osmou hodinou ráno narazil pří sjíždění kopce ve směru od Nového Sedla do Lokte na Sokolovsku autobus přední částí do domu vedle silnice. Zadní částí pak autobus narazil do svodidel a zůstal zaklíněný napříč vozovkou. Kromě řidiče cestovali v době nehody v autobuse tři cestující, kterým se nic nestalo. Lehce zraněného řidiče ošetřila posádka záchranné služby. Při nárazu poškodil autobus přívod plynu do objektu bývalé loketské nemocnice, hasiči v místě havárie naměřili vysokou koncentraci unikajícího plynu.

Náraz kamionu do rodinného domu

V pondělí kolem 11:00 narazil kamion do rodinného domu v Lažánkách na Blanensku, řidič se zranil. Kvůli obavám, že v poškozeném domě jsou další zranění, vyrazil na místo také záchranářský vrtulník. Nakonec ale zdravotníci ošetřili jen řidiče kamionu a převezli jej do boskovické nemocnice. 

Nevybral zatáčku a narazil do domu

Dnes necelou půl hodinu po půlnoci vyjížděli policisté do Bílého Potoku u Javorníku k havárii osobního auta Tesla. 34letý řidič v důsledku nepřiměřené rychlosti nevybral zatáčku, prorazil plot, vjel do křoví a narazil do přilehlého domu. Nehoda si vyžádala tři lehká zranění.

0