TÍHA SNĚHU

Co se rozumí pod tímto pojmem

Tíhou sněhu nebo námrazy se rozumí destruktivní působení jejich nadměrné hmotnosti na konstrukce nemovitých objektů. Za nadměrnou se považuje taková hmotnost sněhu nebo námrazy, která se v dané oblasti místa pojištění běžně nevyskytuje. Za škody způsobené tíhou sněhu, nebo námrazy se nepovažuje působení rozpínavosti ledu a prosakování tajícího sněhu nebo ledu.

Statistika

1 370

Celkový počet škod způsobených tíhou sněhu v roce 2016. Tyto pojistné události stály celkem 
23 776 000 Kč.

7 195

Celkový počet škod způsobených tíhou sněhu v roce 2017. V tomto roce se objevila spousta sněhových kalamit. Tyto pojistné události stály celkem 105 474 000 Kč.

1 531

Celkový počet škod způsobených tíhou sněhu v roce 2018. Tyto pojistné události stály celkem
19 852 000 Kč.

7 951

Celkový počet škod způsobených tíhou sněhu v roce 2019. Tyto pojistné události stály celkem
192 305 000 Kč.

Průměrně stojí škoda způsobená tíhou sněhu 17 292 Kč.

Zdroj: Česká asociace pojišťoven (www.cap.cz)

Zprávy

Zřícené střechy

Pod tíhou sněhu se v sobotu prolomila plechová střecha na autobusovém nádraží v Milevsku. Událost se naštěstí obešla bez zranění. Množství sněhu nevydržela ani střecha atletické haly v Hodoníně. Ta se v zimě nevytápí a nevyužívá. Problémy jsou i na dalších místech.

Střechy neudržely nápor

Nápor zimního počasí a tíhu sněhu dnes v celé zemi nevydržely střechy mnoha budov. Šlo především o technické budovy – haly, sklady, dílny, tělocvičny či garáže. Při zřícení střech nebyl nikdo zraněn.

Evakuace kvůli sněhu

Čerstvý sníh zbortil desítky střech po celé republice. V Chotěboři na Havlíčkobrodsku kvůli narušené konstrukci budovy zimního stadionu museli evakuovat lidi z kanceláří v jeho přístavbě. Několik desítek lidí evakuovali také ze supermarketu Billa v České Třebové. Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek

Nafukovací hala padla

Ve Vlašimi na Benešovsku se dnes pod tíhou sněhu zbortila nafukovací sportovní hala. Událost se obešla bez zranění, uvnitř naštěstí nikdo nebyl, řekl mluvčí krajských hasičů Petr Svoboda. Podle starosty Vlašimi Luďka Jeništy se dobrovolní hasiči snaží halu znovu nafouknout

0