OBČANSKÁ ODPOVĚDNOST

Co se rozumí pod tímto pojmem

Pojištění občanské odpovědnosti nebo také lidově ,,pojištění na blbost“ vás má ochránit před vámi samotnými v případě, že způsobíte svou neopatrností škodu někomu jinému (třetí osobě). Vztahuje se však nejen na vaši osobu, ale na všechny členy vaší domácnosti (manžel, manželka, partner, partnerka, děti nebo například prarodiče) a také na zvířata, za která nesete odpovědnost (domácí mazlíčci nebo hospodářská zvířata, která neslouží k podnikání). Pojištění Vám umožní nahradit škody způsobené na zdraví, majetku i finanční škody.

r

Přemýšleli jste například nad tím, co se stane, pokud vytopíte souseda? Nebo pokud Váš pes vběhne cyklistovi pod kolo a zraní ho? Co třeba když vaše dítě v obchodě rozbije vystavené zboží? Anebo srazíte na svahu jiného lyžaře a ten si zlomí nohu? Někdo za tyto nehody ponese odpovědnost a ten někdo budete bohužel Vy! Pokud se nikdo závažně nezraní, možná vás to bude stát pár set korun. V opačném případě až stovky tisíc korun. Taková zlomená noha není žádná sranda. Dotyčná osoba po Vás bude chtít zaplatit bolestné, rehabilitace, náklady vynaložené zdravotní pojišťovnou, ztrátu výdělku po dobu pracovní neschopnosti a možná i domácí péči po dobu rekonvalescence. Máte na tyto případy dostatečnou finanční rezervu?

Zprávy

Cyklista po letu přes řídítka ochrnul, soud potrestal majitelku psa

Podmínku a povinnost zaplatit přes dvě stě tisíc korun uložil Krajský soud v Brně ženě, jejíž pes se podle rozsudku předloni v létě přimotal do cesty sedmašedesátiletému cyklistovi. Muž z kola spadl, zranil se a zůstal ochrnutý.

Lyžař srazil na sjezdovce malého chlapce. Skončil v nemocnici

Orlické hory – Srážky lyžařů na sjezdovkách mohou mít fatální následky, většinou končí minimálně zraněním. K takové události došlo v úterý v Deštném v Orlických horách.

Prase se nepodařilo zabít. Škody ze zabíjačky musela řešit pojišťovna

Z pojištění odpovědnosti můžete pokrýt i škody, které napáchá vaše domácí zvíře. Panu Josefovi se například vymklo kontrole prase, které chtěl porazit pro kamarády, a napáchalo spoušť za desetitisíce.

Nedopalek cigarety zapálil střechu rodinného domu na Vsetínsku

Kuřácká vášeň hrála hlavní roli při požáru, který v noci na sobotu zachvátil střechu rodinného domu v Novém Hrozenkově na Vsetínsku. Zavinil jej nedopalek, odhozený do plastového koše s papíry. Právu to řekl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Děti zapálily seník, hrály si se zapalovačem

Ludvíkovice – V sobotu 10. září před 17 hodinou vypukl požár seníku v Ludvíkovicích na Děčínsku.

0