POVINNÉ RUČENÍ

Co se rozumí pod tímto pojmem

Odpovědnost za škodu způsobenou provozem vozidla alias povinné ručení je zákonem stanovené povinné pojištění pro všechny vlastníky motorového vozidla, bez něj nesmíte vyjet na silnici. Toto pojištění kryje škody způsobené motorovým vozidlem při dopravní nehodě třetím osobám.

Dokladem o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla je tzv. zelená karta
– mezinárodně uznávaný doklad, který musíte na žádost policie vždy předložit.

r

Pokud provozujete vozidlo bez pojištění hrozí Vám pokuta 5000 Kč – 40 000 Kč. Za nepředložení zelené karty můžete dostat pokutu
v rozmezí 1500 Kč – 3 000 Kč.

Povinné ručení nekryje však jen škody způsobené cizímu vozidlu a cizím pasažérům, ale také spolucestujícím, škody na svodidlech, silnici, plotě nebo domě. Navíc! Pojištění platí i v zahraničí. Seznam zemí, které můžete navštívit s povinným ručením uzavřeným v ČR je vypsán na zelené kartě.

Zprávy

Auto narazilo do domu, zranili se čtyři lidé

Krátce po půlnoci došlo u Dolánek nedaleko Turnova na Semilsku k dopravní nehodě osobního auta, které narazilo domu. Na místě zasahovali hasiči i záchranáři.

Mladý řidič nezvládl smyk v zatáčce, ze dvou aut vystříhali sedm zraněných

Čelní srážka dvou osobních aut v úterý večer na několik hodin uzavřela silnici na trase mezi Náchodem a Hronovem. Zranilo se při ní sedm lidí, jeden z nich těžce. Příčinou střetu zřejmě byla chyba mladého řidiče.

Autobus po srážce s autem skončil ve stromě, zranily se dvě ženy

Tři posádky záchranářů vyjely k nehodě autobusu a osobního auta v Praze-Kolodějích. Autobus vyjel ze silnice a naboural do stromu. Lékaři ošetřili dvě ženy.

Auto srazilo v Brně dítě, to na místě zemřelo

Osobní auto srazilo v pondělí dopoledne v Brně malé dítě, které na místě zemřelo. Příčinu nehody zjišťuje policie.

Řidič v Ostravě zdemoloval autobusovou zastávku

K tragédii se ve čtvrtek ráno schylovalo ve Slezské Ostravě. V době ranní dopravní špičky najelo do zastřešené autobusové zastávky u centrálního hřbitova osobní vozidlo.

0