ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ

ZAJIŠTĚNÍ ÚVĚRU/HYPOTÉKY

Dalším už spíše volitelným pojištěním u úvěru a hypoték je pojištění úrazu. Ne každý úraz má fatální dopad. Patrně Vám nebude vadit odřené koleno, ale v určitých profesích už zlomená ruka, noha či jiná část těla může znamenat, že nebudete moci vykonávat svou práci, a to i dlouhodobě, sníží se Vám příjem peněz a můžete se dostat do platební neschopnosti. V případě trvalých následků to může být ještě horší, až například ztráta zaměstnání, protože již nikdy nebudete fyzicky schopni ji vykonávat.

ZAJIŠTĚNÍ SEBE

Úrazové pojištění je vhodné i pro osoby, které jsou samy – nikdo na ně není odkázaný (ani rodina ani žádné blízké osoby). Jde zde spíše o udržení určitého standardu, na který jste zvyklí. V případě úrazu s trvalými následky můžete také přijít o zaměstnání, nebo jen částečně a příjem z tohoto pojištění Vám pokryje nejen výpadek v příjmech, ale také Vám může zaplatit zdravotní ošetření, rehabilitace, rekonstrukce nutné pro snadnější pohyb, zdravotnické materiály a další.

ZAJIŠTĚNÍ RODINY A OSOB BLÍZKÝCH

Úraz může způsobit nečekané následky, které způsobí ztrátu zaměstnání nebo dlouhodobou pracovní neschopnost, následkem které se výrazně sníží příjmy rodiny, někdy až na existenciální hranici. Nebudete schopni splácet dlouhodobé závazky ani ty krátkodobé, problémy se začnou hromadit. Pojištění úrazu je k tomu, aby pomohl tyto platební výkyvy vyrovnávat a ulehčil tak celé rodině.

0