ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

KLASICKÉ ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

Klasické životní pojištění se uzavírá v případě Vaší smrti. Pokud tedy nečekaně odejdete, toto pojištění za Vás pokryje veškeré závazky z hypotéky/ úvěru a pomůže Vaší rodině překlenout nejhorší období nejen kvůli Vaší ztrátě, ale také ztrátě finančních prostředků, na kterých mohou být doslova závislí.

ZAJIŠTĚNÍ ÚVĚRU/HYPOTÉKY

Banky vyžadují vždy pojištění pro případ smrti, bez ohledu na to, zda máte rodinu, nebo jste zcela sám. Často nabízejí tento produkt automaticky, bývá součástí jejich úvěrů či hypoték, pokud už nemáte někde uzavřeného něco jiného.

ZAJIŠTĚNÍ RODINY A OSOB BLÍZKÝCH

V případě, že máte rodinu a jste takzvaná hlava rodiny, tedy ten, kdo nosí největší příjem a zbytek rodiny je na vás závislý, je životní pojištění důležité pro samotnou existenci ostatních členů v případě Vaší smrti.

Častým omylem ale bývá, že životní pojištění se uzavírá pouze u jednoho ,,rodiče“ – toho s největším příjmem, protože ten druhý (muž či žena v domácnosti) nemají příjem nebo je tak malý, že se bez něj dá přežít. Zamysleli jste se někdy nad tím, co by se stalo, kdyby ale tento ,,druhý“ rodič náhle zemřel? Kdo by se staral o domácnost a o děti? Museli byste si někoho najmout? Hospodyni, chůvu, uklízečku? Kolik by to stálo? Nebo byste chodili méně do práce? Přišli byste o část příjmů? Tak či tak by to mělo důležitý dopad do financí vaší rodiny, které si v situaci, kdy je vše v pořádku, málokdo uvědomuje.

0